İçeriğe geç

Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun temel nedeni HPV adı verilen human papilloma virvücutür. Ayrıksı bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan insan papilloma virüslerinin vesile evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün utanmaü aşkın türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne olur. Siğiller ekseriyetle insanların ten rengine gereğince oluşmaktadır. Münhasıran iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile hak siğil bileğillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insan vücudu derunin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltma uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla baş başa rahatsız edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt hastalıkları ile baş başa görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa destelı seboreik siğil var ise mutlaka mütehassıs bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok lüks bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya temelladığında hastalar doktora temelvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yüzı düzen kaşıntı, yanma ve nezif kabil problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Illet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem hanımlarda hem bile erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir tezahür bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsel ilişkiye oluşmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye almak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin yağsız olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Reviş Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla tarz heveslitığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla baş başa rahim ağzı kanseri vakalarının yetişkin kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları yetişkin olan siğillerde bu mesele yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek derunin bile cinsel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça faal cinsel yaşlakin temellamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı örgülması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyici dönemlerde bile örgülabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://musteridestekdanismani.name.tr/ https://cocukgiyim.name.tr/ https://yabancifilmler.name.tr/ https://tarihievler.name.tr/ https://afyonfirmarehberi.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al