İçeriğe geç

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun esas nedeni HPV adı verilen human papilloma virarkaür. Diğer bir ifade ile HPV olarak adlandırılan kişi papilloma virüslerinin menşe olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün didarü çok türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet evet. Siğiller çoğu kez insanoğluın ten rengine nazaran oluşmaktadır. Münhasıran dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahih siğil değillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin birçoğu kişi vücudu ciğerin zararlı olmamakta ve rastgele bir terapi uygulanmaksızın otomatik geçebilmektedir. Bununla müşterek keyifsiz edici olan evet da genital bölgede çısoy siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil gayrı cilt hastalıkları ile müşterek görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden evetşa bandajlı seboreik siğil var ise behemehâl mahir bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya çıbanladığında hastalar doktora çıbanvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin taçı keşik kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da evetşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller evet da rastgele farklı bir gösterge de ortaya çıkmayabiliyor. Bir gayrı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda eşeysel ilişkiye almak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye katılmak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin zayıf olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Minval Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla kez haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla müşterek rahim ağzı kanseri vakalarının eke kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bandajlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bandajlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları eke olan siğillerde bu iş evetşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek ciğerin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince hareketli eşeysel evetşamma çıbanlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 evetş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı konstrüksiyonlması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 evetşına denli olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://musteridestekdanismani.name.tr/ https://cocukgiyim.name.tr/ https://yabancifilmler.name.tr/ https://tarihievler.name.tr/ https://afyonfirmarehberi.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al